Castle

Prodüktörlüğü Beacon Pictures ve ABC Studios tarafından yapılan Castle dizisi kriminal, komedi ve bir drama televizyon dizisidir. Castle 9 Mart 2009 yılında yayın dönemine başlamış ve 8 sezon boyunca 16 Mayıs 2016’ya kadar devam etmiştir.

CASTLE - "Under the Gun" - When a coded document hidden by a murdered bail bondsman gets Castle's imagination running wild, Beckett must steer the case back to the violent felons who populated their victim's world - only to discover that maybe Castle's crazy theories aren't so crazy after all. Complicating matters is the surprise arrival of Beckett's ex-partner (now a bounty hunter). As the two reunite over a history that Castle has no part of, Castle is forced to watch the relationship take a turn towards the romantic, on "Castle," MONDAY, OCTOBER 4 (10:01-11:00 p.m., ET), on the ABC Television Network. (ABC/ADAM LARKEY) NATHAN FILLION, STANA KATIC

Andrew W.Marlowe tarafından yaratılan dizinin ana konusu en iyi satan gizemli romanlar yazarı Richard Castle (Nathan Fillion) ve NYPD cinayet detektifi Kate Beckett’in (Stana Katic) beraber New York’taki çeşitli alışılmadık suçları çözmeleridir. Detektif Beckett başlangıçta bir yazarla beraber çalışmaktan kızgındır ve genellikle uzakta durmaya çalışır. Sonrasında ise zamanla iki karakterin arasında karşılıklı duygular belirlemeye başlar.Castle dizisinde ana tema yoğunluğu bu ikilinin romantizmine ve Beckett’in annesini öldüren katili bulmak için devam eden soruşturma üzerine yoğunlaşmıştır.

Richard Castle karakteri meşhur bir gizemli roman yazarıdır ve yazarlar blogu vardır.Olaylara esprili bir şekilde yaklaşımı ve küçük şeylerden korkmasıyla ön plana çıkar. New York Polis Departmanı’na romanlarının birinden esinlenerek yapılmış bir cinayeti soruşturmak için alınır ve böylece kriminal dünyaya katılmış olur.

castle-izle

Castle güzel,sert ve işinde başarılı olan detektif Beckett’i bir sonraki roman serisinde ilham perisi olarak kullanmak ister.Beckett ise başlangıçta Castle’in işine karışmasına karşı çıksada sonradan uyum sağlamaya başlar ve Castle’in ekip için soruşturmalarda önemli bir rol oynadığını kabul eder.Ekipte bulunan diğer detektifler Javier Esposito ve Kevin Ryan yazar Richard Castle ile birlikte detektif Beckett’in kaptanlığında olayları çözümlemede beraber çalışırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir