Fringe

Fringe, dizisi Alex Kurtzman, J. Abrams ve Roberto Orci gibi kişilerden kurgulanan bir Amerika bilim kurgu dizisidir. Fringe dizisinde Kamu Güvenlik Teşkilatı denetimi altındaki FBI’ın bir bölümü olan ve Boston ilinde Massachusetts merkezli Fringe Bölümü dizide anlatılmaktadır.

fringe-dizisi

Dram bilim kurgu ve gerilimin birlikte geçtiği yapım bir bilim adamı, bir ajan ve  bilim adamının oğlundan oluşan üçlü ile inanılmaz olaylara bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye konu ele almaktadır. Dizinin bestecileri Michael Giacchino ve Chris Tilton gibi usta bestecilerdir. Dizi toplam 100 bölüm sürmüştür.

Fringe dizisinin oyuncuları; Anna Torv, Joshua Jackson, John Noble, Jasika Nicole, Lance Reddick, Blair, Brown, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Mark Valley gibi oyuncular yer almaktadır.

Fringe özel ajan olan Olivia Dunham, çılgın bilim adamı Walter Bishop ve akıllı oğlu Peter Bishop ile ileri bilim ve metafizik ile ilgili konuları araştırmasını anlatmaktadır.

Fringe-Joshua Jackson

Bir uçakta yolcuların ve mürettebatın ölmüş olduğu, içerisinde hiçbir yaşam belirtisi olmayan bir uçak Boston Logan Havalimanına iniş yapar. Bu gizemli uçağı araştırmak için FBI Özel Ajanı Olivia Dunham görevlendirilmiştir. Ancak araştırma sırasında ortağı Özel Ajan John Scott az daha ölme noktasına gelmiştir. Çılgına dönen Dunham, yardım etmek için birini aramaktadır. Bu durumdan dolayı Einstein’ı Walter Bishop’a ile tanışır. Fakat Bishop, 17 yıldır akıl hastanesindedir ve ona ulaşabilmek için oğlu Peter’ı yardım etmeye ikna etmektedir. Ajan Philip Broyles’ın emrindeki üçlü, dizideki yaşanan uçakla ile ilgili yaşananların gerçek olayların neler olduklarını görmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir