Kırgın Çiçekler

KIRGIN ÇİÇEKLER

Yaşadıkları ve yaşattıklarıyla ağır dram içeren gençlik ve aile dizisi Kırgın Çiçekler ilk bölümden itibaren ilgiyle takip ediliyor.

Eylül, 16 yaşında genç ve güzel bir kızdır. Annesi, kardeşi ve üvey babasıyla bir gecekonduda yaşamaktadır. Üvey babası Kemal Eylül’e tacizlerde bulunur. Fakat annesi Mesude ona inanmaz ve her seferinde Eylül’ü suçlar. Daha sonra Mesude kocasının ve evinin huzuru için Eylül’ü yetimhaneye gönderir. Eylül orada Songül, Kader ve Meral ile tanışır. Her kızımızın farklı bir öyküsü vardır. Kader anne özlemiyle yaşayan sürekli onu arayan hayalperest biridir. Meral, yaşadığı hayattan sürekli pişmanlık ve öfke duyan biridir, sürekli farklı olma çabalarındadır. Songül ise diğerlerine göre daha olgundur.  Hayata yenik başlayan Songül olanlara öfke ve kavgayla çözüm arar ve hepsini koruyup kollayan Songül’dür. Birlikte güzel bir dostluk kurarlar.

kirgin-cicekler-dizi-oyunculari

Yaşanan talihsizliklerden dolayı kızlar okullarından atılır. Onlarla ilgilenen Feride Hanım bir çözüm arar ve onları özel bir okula kayıt ettirir. Yetimhaneden geldikleri için okulda hoş karşılanmazlar ve onlarla alay ederler. Defne ve Cemre zengin ailelere sahiptirler. Defne’nin abisi Serkan ise Eylül’e aşıktır ve onlara yardım etmeye çalışır. Cemre’nin ailesinin zamansız ve olaylı ölümüyle Cemre yetimhaneye gelir. Cemre zorluklar da olsa iyiliğini kanıtlamış ve Defne’ye karşı kızların yanında dostluk kurmuştur. Okulda dengeler değişmiştir. Fakat kızlar okul hayatına alışsalar da talihsizlikler peşlerini asla bırakmaz.

kirgin-cicekler

Eylül evden ayrılmasına rağmen Kemal’den bir türlü kurtulamaz. Kemal ise geçmişteki bütün kötü karakterleri kıskandıracak şekilde kızların hayatını daha kötü nasıl yapabilirim diye her bölümde karşılarına çıkmaktadır. Mesude ise olan her şeye rağmen “Kemalim yapmaz” der.  Kızları her gün farklı bir zorluk karşılar. İyiliksever ve güzel kızlarımız dostluk ve birlikle üstesinden gelmeye çalışırlar.

Biran Damla Yılmaz, Hazar Motan, Gökçe Akyıldız, Çağla Irmak, Aleyna Solaker gibi genç ve başarılı oyunculara İpek Karapınar, Özgür Çevik eşlik eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir