Louie

2011 yılında başlayan Louie dizisi bir Macaristan dizisidir. Komedi  ve dram tarzında olan dizisinin yönetmen koltuğunda Louis C.K. oturmaktadır. Senaryosunu Louis C.K. ve Pamela Adlon ikilisi yapmaktadır.

louie

Oyuncu kadrosunda Louis C.K, Hadley Delany, Ursula Parker, Nick DiPaolo, Pamela Adlon, Todd Barry, Edward Gelbinovich, Jim Norton, Susan Kelechi Watson, William Stephenson, Ashley Gerasimovich, Parker Posey, Robert Kelly, Maria Dizzia, Chris Rock gibi oyuncular yer almaktadır.

1995 yılında Alix Bailey ile daha sonra 2008 yılında da boşanmışlardır. Dizi de yeni boşanmış olan Louis C.K iki çocuklu olup Stand-up komedyenin New York’ta yaşadıkları anlatılıyor. Louis C.K Amerika, Meksika ve Macar karışımıdır. Louis C.K hayatını, mükemmel bir kara mizah ile Louis C.K ‘nin dünya görüşünü, bize yansıtıyor.

louie-izle

Louie, yaşamının ve vasatlığını en acı halleri ile yansıtmaktadır. Herkesin sahip olup dillendirmediği sıkıntıları kara komedi ile bize göstermektedir. Şu ana kadar 5 sezonu yayınlanan dizinin ilk 3 sezonu komedi ağırlıklı ara ara dram olarak geçmektedir. Diğer sezonlarda yaşayıp fikir sonlandırmak için diziye iki sene ara vermiştir. 4.sezonda bambaşka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir