Once Upon a Time

Edward Kitsis ve Adam Horowitz tarafından yaratılan Once Upon a Time 5. Sezonuyla izleyicisinin karşısına gelmektedir. Jennifer Morrison, Ginnifer Goodwin, Lana Parrilla gibi oyuncuları bünyesinde barındıran film izleyici tarafından oldukça beğenilen serilerden bir tanesi olmuş ve Once Upon a Time Wonderland ismiyle Alice Harikalar Diyarında efsanesinin değiştirilmiş versiyonunun anlatıldığı bir seri de çekilmiştir.

Once-Upon-a-Time-oyunculari

Once Upon a Time konusu itibariyle hayatımızda okuduğumuz tüm masalların iç içe geçmiş halini bizlere sunuyor. Ancak masallar bizim bildiğimiz halinden oldukça farklılar. Emma Swan’ın gecenin bir vakti kapısının küçük bir çocuk tarafından çalınmasıyla başlayan hikaye, yıllar önce evlatlık verdiği çocuğun kendisini bulması ve inandığı bir lanete onu ikna etmeye çalışmasıyla sürüyor. Gerçek olmayan hiçbir şeye inanmayan Emma’nınsa masallara ayıracak vakti hiç yok. Geri götürdüğü oğlunu bir türlü bırakamayan Emma, Storybrooke’ta kaldığı süre içerisinde masallara inanmakla kalmayacak Pamuk Prensesin ve Yakışıklı Prensin babası olduğunu öğrenecek ve oğlunu evlat edinen kişinin kötü kraliçe olmasıyla yüzleşecektir.

Once-Upon-a-Time-konusu

Once Upon a Time masallara değişik bir bakış açısı getirirken oldukça ilginç ve sürükleyici bir hikayeyi de izleyicisiyle buluşturuyor. Özellikle Rumpelstiltskin karakterindeki Robert Carlyle’in performansı göz dolduruyor. Pamuk Prenses, Uyuyan Güzel, Güzel ve Çirkin, Peter Pan, Pinokyo, Oz Büyücüsü, Küçük Deniz Kızı, Kral Arthur, Frankenstein, 101 Dalmaçyalı, Karlar Ülkesi, Alis Harikalar Diyarında, Alaaddin, Robin Hood, Kırmızı Başlıklı Kız masallarının tümünü ve daha fazlasını içinde barındıran seri fantastik ve masal sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapımdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir