Prison Break

SEYRETMEYEN KALMAYACAK; KÜLT DİZİ PRISON BREAK…

Lost Dizisi ile birlikte, 29. Ağustos.2005 de yayına giren Prison Break dizisi, yayınlandığı 4 sezon boyunca hayranlarını her bölümde, temposu hiç düşmeyen yeni bir maceranın içine sürükleyen ve dövmenin ilk kez neredeyse ana karakterler kadar ön planda olduğu bir Fox dizisidir.

prison-break-dizisi
Dizinin yaratıcısı ve 81 bölümün senaryo yazarı yine bir hapishane hikayesinin anlatıldığı 2010 yapımı The Experiments filminin de senaryosunu yazan Paul Scheuring’dir. Dizinin başrollerinde ise dizi bittikten sonra eşcinsel olduğunu açıklayıp hayranlarını hayal kırıklığına uğratan Wentworh Miller, Dominic Purcell, Robert Kneeper, Sarah Wayne Callies ve Amaury Nolasco rol almaktadır.

prison-break-oyunculari

Prison Break’de konu; Wentworth Miller’ın canlandırdığı Michael Scofield karakterinin, bir banka soygununu bilerek  gerçekleştiremeyip yakalanması ve idam cezasının infazını bekleyen, suçsuz olduğuna inandığı abisi Lincoln Burrows ile aynı hapishaneye gönderilmesi ile başlar. Daha önceden hapishanenin tüm planlarını elde eden mühendis Scofield, bu planları üzerine dövme olarak yaptırır ve ilk bölüm hücrede Scofield’in soyunarak dövmelerini ilk kez göstermesi ile biter. Hapiste gelişen olaylar, aslında abisini idama götüren olayın büyük bir devlet komplosu olduğunu ortaya çıkartır ve kaçış planları başlar.

Yayınlandığı 42 ülkede ratinglerde hep üst sıralarda yer alan Prison Break’in 1,2,ve 4. sezonları 22 bölüm olarak yayınlanırken, 2007 yılında Amerikan Senaryo Yazarları grevi nedeniyle 3. sezon 13 bölüm olarak yayınlanabilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir