Scrubs

Scrubs 2001 ile 2010 arasında yayınlanan bir ABD yapımı komedi dizisidir. İnce mizah anlayışı Scrubs‘ta izleyiciler arasında ilgi çeken bir unsurdur.

scrubs-dizisi

Dizi,Sacred Heart Hastanesi’nin gerçek dışı dünyasında stajyer Dorian ya da lakabıyla “J.D” nin tıp dünyasını ,arkadaşlığı ve hayat hakkında birçok şeyi öğrenmesini konu alır. Scrubs aslında bir stajyerin zihninden dünyanın nasıl göründüğünü konu alır. Dizideki olaylar ve diyaloglar akıllıca. Her karakterin kendine has özellikleri oyuncuların performanslarıyla birleşince ortaya güzel bir televizyon dizisi çıkmıştır. Komik replikleri ve güldürücü olayların yanısıra bazen drama özelliği de taşıyan bir dizi.

Hastanede çalışan doktorlar, stajyerler , hemşireler ve herkes yoğun tempoda çalışmaktadır ve hastaların sağlığı için mücadele vermektedirler. Scrubs hastane hayatının bazen zor koşullarını, dünyaya bakış açılarını ve farklı karakterlerin insanlarla iletişimlerini esprili bir biçimde tema edinmiştir. Herşey çoğunlukla John Dorian’ın kafasındaki hayal dünyasıyla renklendirilmiştir. “J.D” üniversiteden arkadaşı Turk ile Sacred Heart Hastanesi’nde çalışmaya başlarlar ve kendilerini bekleyen aşk, komik ve huzursuz dolu uzun bir stajyerlik dönemi karşılarına çıkar.

scrubs

9 senelik yayın hayatı boyunca Scrubs toplamdan 182 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm 22 dakika sürer. Dizi Bill Lawrence tarafından yaratılmıştır ve başrollerinde Zach Braff,Donald Faison, John McGinley, Sarah Chalkeve Judy Reyes gibi aktörler yer alır. Dizi 3 defa Altın Küre Ödüllerine aday olmuştur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir