Süper Hızlı İnsan

2014 yapımı olan bir fantastik yapımdan bahsetmek istiyoruz sizlere. Özellikle son yıllarda vampir ve kurt adam dizilerinden sıkılanların ilk tercihlerinden biri olan bu dizinin ismi ise The Flash. Bu dizi aslında aynı isimli bir çizgi roman uyarlaması olmakla birlikte her ülke de oldukça geniş izleyici kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

fantastik-dizi

 

Çocukluğunda bir trajedi yaşamış olan Barry Allen karakteri dizinin ana karakteri olarak geçmektedir. Annesini gizemli bir şekilde kaybeden Barry’nin babası ise annesinin ölümü ile suçlanmıştır. Bu karakter Central City polis biriminde çalışan ve suçluların bıraktıkları izlere dair araştırmaları yapan bir adli laboratuvar asistanıdır. Ve dedektif olan Joe West gözetiminde çalışmaktadır. Fakat bir gün bilimsel çalışmalar ile ilgilenen bir endüstrinin parçacık hızlandırıcısı denemesinde oluşan hata nedeniyle bir patlama meydana gelmiştir. Bu patlamanın sebep olduğu yıldırımın çarpması sonucunda Barry Allen’ın The Flash olarak kabul görmesi kaçınılmaz olmuştur.

the-flash

 

Bu yıldırım çarpması sonucunda çeşitli özellikler kazanmıştır tabi ki bunların başında çok hızlı hücre yenilenmesi gelirken saatte 700 km den fazla bir hızla koşması da mümkün düzeye gelmiştir.

 

the-flash-dizi

The flash dizisinde hem karakterin üstün güçleri ile birlikte dünyayı korumaya çalıştığını izleyecek iken hem de geçmişinde yaşadıklarının asıl yüzünü de her bölüm de anlamaya başlayacaksınız. Bu patlamadan etkilenen diğer üstün güçlü insanların, güçlerini kötüye kullanmaları dünyayı bitirebilecek olmasına rağmen The flash buna izin vermeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir