That ’70s Show

1998 yılında televizyonda gösterilmeye başlayan That’ 70s Show bir Amerikan sitcom dizisidir. Toplam 8 sezon ve 200 bölümden oluşmakta olan That’ 70s Show Mark Brazill, Bonnie ve Terry Turner tarafından tasarlanmıştır. Dizinin yayın tarihi 1998’ten 2006 yılına kadar sürmüştür. Her bölüm 22 dakikadır ve yapımcılığına FOX üstlenmiştir.

that-70s-show-dizisi

Dizide ABD’nin Wisconsin eyaletinde kurgusal bir kasaba olan Point Place’te 6 kişiden oluşan bir grup gencin 70’li yıllarda yaşadığı olaylar komedi tarzında anlatılır. Dizi genelde Forman ailesinin evinde geçer. Kitty ve Red Forman ailenin ebeveynleridir. Çocukları Eric Forman 6 kişilik grubun öne çıkan ana karakteridir ve karşı komşuların kızıl saçlı güzel kızı Donna Pinciotti ile beraberdir.

Steven Hyde ise Eric’in en yakın arkadaşıdır ve ailesinin kendisini terk etmesi üzerine Formanlara taşınmıştır. Grubun diğer üyeleri uzun boylu ama saf olan Michael Kelso ve bir süre beraber olduğu zengin ve okulda popüler bir kız olan Jackie Burkhart’tır. Fez ise yabancı değişim öğrencisi olan, aksanı değişik ve yabancı bir ülkeden gelen biridir.

that-70s-show

Dizinin baş oyuncuları arasında günümüzde meşhur olan Ashton Kutcher,Mila Kunis ve Tropher Grace’in yanında Laura Prepon, Danny Masterson, Wilmer Valderrama, Kurtwood Smith ve Debra Jo Rupp gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir