The Big Bang Theory

The Big Bang Theory Sitkom formatında olan bir komedi dizisidir. Dizinin ilk yayına girişi 24 Eylül 2007’de CBS’teki ilk bölümün yayınlanmasıyla başlamıştır. Durum komedisi olan The Big Bang Theory’nin yayın dönemi devam etmektedir. The Big Bang Theory , Chuck Lorre ve Bill Prady tarafından yaratılmıştır.

Dizinin her bölümünün yaklaşık gösterim süresi 22 dakikadır.Yönetmenlik ve yapımcılığında Chuck Lorre ve Bill Prady ikilisinin yanı sıra Lee Aronsohn ve Steve Molaro da üstlenmiştir. Bu durum komedisi günümüze kadar toplamda 9 sezon ve 196 bölüm sayısından oluşuyor.Dizinin baş oyuncuları, Jim Parsons, Kaley Cuoco , Simon Helberg, Kunal Nayyar, Melissa Ranch , Mayim Bialik ve Kevin Sussman’dır. Açılış müziği ise ‘Big Bang Theory Theme’ Barenaked Ladies tarafından yapılmıştır.
kaley-cuoco
The Big Bang Theory dizisi beş ana karakter etrafında gelişiyor. Dizi Kaliforniya’da geçer.Deneysel fizikçi Leonard Hofstadter ve teorik fizikçi Sheldon Cooper iki ev arkadaşıdır. İkiside Kaliforniya Teknik Enstitüsü’nde çalışırlar. Karşı komşuları güzel sarışın Penny ise part-time garsonluk yapmaktadır ve oyunculuğa olan hevesi yüzünden oyunculuk eğitimi de almaktadır. Uzay mühendisi Howard Wolowitz ve astrofizikçi Rajesh Koothrappali de bu üçlünün arkadaşlarıdır. Penny’nin sosyal yaşantısı ve normal hayatı bu üstün zekalı 4 erkeğin bilime olan ilgileri ve garip davranış biçimlerinin birleşmesiyle ortaya komik sonuçlar çıkartıyor. Diziye daha sonraki bölümlerde Howardla arkadaş olan mikrobiyolog Bernadette Rostenkowski ve Sheldonla arkadaş olan nörobiyolog Amy Farrah Fowler da katılır. Herkesin ayrı komik bir karakter yapısı ve teori düşüncesi izleyenleri kahkaya boğuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir