The Shield

Polisiye ve genel anlamda heyecan dolu aksiyon dolu dizilerden bazıları ileriki senelerde de bulunup takip edilmektedir. Bunlardan biri de The Shield dizisidir. Yaklaşık olarak 2002 yılından başlayıp 7 sezon kadar devam etmiştir. Ülkemizde de sıklıkla yayınlanmıştır.

the-shield-izle

Bir polisiye dizisi olarak oldukça ağır ve çatışmacı bir ruh ile süregelen bir dizi olarak ekranlara yansıdı. Farklı polis modellerinin yansımaları ve karakter çizimlerinde diğer polisiyelere göre daha değişik bir yapı koyması da bunun bir sonucu olarak ele alınmıştır. Geçmiş yıllarda ki polisiye ve benzeri dizilere yönelik karşıt bir görüş ortaya koyması dizinin daha anlamlı bir yapı olarak karşımıza çıkmasına neden olmuştur.

Dizinini başlangıç noktası olarak California bölgesinin alınması çok yadırganmadı çünkü çok fazla mafya ve  karanlık örgütün varlığından söz edilerek bölüme giriş yapıldı. Farklı karakterlerin ve oyuncuların yer aldığı dizi de sadece diğer dizlerde olduğu gibi belirli delillerine ve kanıtların peşine düşerek işleri bitirmedi başroldeki oyuncular.

the-shield-dizisi

Tehdit ve şantaj karmaşık ilişkiler sürekli yansıtıldı. Adam öldürme ve iyilerinde ruh hallerinin yansıtıldığı farklı bir dizi olarak karşımıza çıkmıştır. Genelde belirlenen ana akım çizgilerde giden dizilerin belirli izleyici kitlesi olurken bu dizi de belirli bir noktadan sonra durum daha farklı oldu. Farklı çetelerin Kolombiya, Vietnam, Meksikalı, Çinli, Rus, Kore çetelerinin iç yüzleri de yansıtıldı ekranda.

.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir