The Walking Dead 7. Sezon Onayını Aldı

Amerika’da bugüne kadar paralı kablolu kanalların yayınladığı diziler arasında en çok izlenen dizi ünvanını alarak bir rekora imza atan The Walking Dead, aynı zamanda da gelmiş geçmiş en iyi çizgi roman uyarlaması olarak kabul ediliyor.

the-walking-dead-

31.Ekim.2010 tarihinde Amerikan AMC kanalında yayın hayatına başlayan dizinin ana hikayesi yazar Robert Kirkman ve çizer Tony Moore’un yarattığı The Walking Dead adlı çizgi romana dayanıyor. The Walking Dead’de 6 sezon boyunca değişen çok oyuncu var ama tüm sezonlarda rol alan oyuncular; başrolde Andrew Lincoln, Chandler Riggs, Norman Reedus, Steven Yeun, Melissa McBride, Lauren Cohan ve Danai Gurira olarak sıralanıyor.

the-walking-dead-lives

The Walking Dead’i bir zombi dizisi olarak yorumlamak çok yanlış olur çünkü dizinin konusu, dünya ve gelecek ile ilgili çok daha farklı felsefeler ve mottolar barındırıyor. Ayrıca dizide şu ana kadar hiç “zombi” kelimesi kullanılmıyor, onun yerine aylaklar, sürü veya boş gezen kelimeleri kullanılıyor.

the-walking-dead-zombie

The Walking Dead’de konu; komada olan polis şefi Rick Grimes’in uyandığında tamamen farklı bir dünya ile karşılaşması ile başlıyor. Hastanede yapayalnız uyanan Rick Grimes, esrarengiz bir beyin hastalığı sonucu bulaşıcı zombi salgınının ortasında kaldığını fark ediyor. Sadece beyinleri yok edilerek öldürülebilen aylaklar, canlı insan yiyerek veya onlara virüs bulaştırarak yaşayan ölüler olarak anlatılıyor. Rick Grimes’in etrafında toplanan bir grup sağlıklı insan ile aylaklar arasındaki mücadele başlıyor. Konu, Andrew Lincoln’un canlandırdığı Rick Grimes ve grubunun, aylak sürüsünden uzak ve güvenli bir yer aradıkları Atlanta Metropol bölgesinde devam ediyor ve uzun bir süre daha da devam edeceğe benziyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir